امور تجاری و بازرگانیثبت و تاسیس شرکتمشاوره و خرید ملک

برترین مزایای خرید بیزینس های آماده

برترین مزایای خرید بیزینس های آماده و فعال و فرانچایزهای موجود چیست؟

 • جریان نقدی موجود
 • سهم بازار و پایگاه مشتریان مشخص
 • مدل کسب و کار شکل گرفته
 • نام آشنا بودن کسب و کار
 • زیرساخت­های کسب و کار تشکیل یافته
 • کارکنان آموزش دیده و فروشندگان مشخص

جریان نقدی موجود:

همان­طور که همه­ ی ما می­دانیم بودجه و سرمایه از اصلی ­ترین عناصر کسب و کار می ­باشند. برای کسب و کارهای کوچک(بیزینس های کوچک) بودجه به منزله ­ی مایه­ ی حیات است و با در­نظر گرفتن همه­ ی مراحل، شروع کسب و کار رویایی شما حداقل به دو سال طول زمان احتیاج دارد و در صورت عدم شکست و تعطیلی دو سال دیگر برای بهبود و رساندن به مرحله­ ی سودآوری نیاز به زمان خواهید داشت.

تا به­ حال به این فکر کرده ­ایدکه در این فاصله­ ی زمانی بازگشت سرمایه و هزینه ­های خرج شده چگونه خواهد بود و تأمین مخارج برای توسعه کسب و کار(توسعه بیزینس) چگونه است؟ این یکی از سناریوهایی است که درصد بسیار زیادی از کسب و­کارهای جدید (بیزینس جدید) را از پا در خواهد آورد. شما با اشتیاق کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید اما به دلایل مالی شکست خواهید خورد.

وقتی شما کسب و کار آماده ای را خریداری می کنید بدین معنی است که در چند سال گذشته و حتی هم اکنون حساب کسب و کار در جریان بوده و شکاف و شکستی در جریان نقدینگی شرکت به وجود نخواهد آمد. مگر آنکه اتفاق فاجعه ­آمیزی بیفتد و بدون شک شما شما با خرید کسب و کار فعال (خرید بیزینس موجود) نسبت به زمانی که یک کسب و کار نو راه اندازی می کنید استرس کمتری خواهید داشت.

سهم بازار و پایگاه مشتریان مشخص:

مزایای خرید کسب و کار آماده نسبت به راه اندازی کسب و کار جدید می تواند در سهم بازار خود را نشان دهد.

اگر به دنبال خرید کسب و کاری هستید که از سالیان طولانی قدمت برخوردار باشد به احتمال زیاد این کسب و کار از قدرت فروش و سهم بازار مناسبی نیز برخوردار است و وقتی صاحبان کسب و کار (صاحبان بیزینس) در حال پرداخت حقوق به کارکنان خود می باشند نشانه­ ی مهمی از وجود جریان تشکیل شده ای از مشتریان و فروشندگان است.

زمانی که شما در انتظار شکل­ گیری کسب و کار خود هستید بدون هیچ درآمد و برگشت سرمایه­ ای تا مدت زمان نامعلومی شما مجبور به پرداخت هزینه ­های زیادی صرفاً به منظور اجرایی کردن کسب و کار هستید.

مدل کسب و کار ( مدل بیزینس ) شکل گرفته:

به طور قطع کسب و کار چند ساله­ ی شما به مدل کسب و کار تثبیت شده و منسجمی رسیده­ است، اما به عنوان استارت آپ یا کسب و کار نو، شما نیاز به تلاش برای اثبات فرضیه و فکر و ایده­ ی خود به عنوان ایده­ ی جدید هستید در حالی که یک کسب و کار چند ساله فرضیه­ ی چه کسی ایده و محصول من را می خرد را به اثبات رسانیده و این از دلایل باقی ماندن آن­ها در دنیای کسب و کار است.

این فرضیه به خصوص درباره­ ی فرانچایزها صدق می­کند.فرانچایزهای موفق و معروف بیش از هزاران بار سیستم و فرمول کسب و کار خود را با موفقیت تکرار کرده­اند.به طور مثال فست فودهای زنجیره­ای خانه کنتاکی که در سرتاسر ایران موفقیت چشم­گیری داشته ­اند.

با خرید فرانچایز شما نه تنها یک مدل کسب و کار رونق ­یافته خریداری می­کنید بلکه شما با اطمینان فرصت­ های بازار، حمایت از کسب و کار و روابط مطمئن با دیگر فروشندگان به دست خواهید آورد که می­تواند موفقیت کسب و کار(موفقیت بیزینس) شما را دوچندان کند.

هرچقدر که تعدد کارهای لازم در مراحل اولیه شروع یک کسب و کار(شروع یک بیزینس) برای شما کمتر باشد شما راحت ­تر و بهتر می­توانید کسب و کار خود را به پیش ببرید.

گاهی تلاش برای کسب وکار جدید به همراه تحمل فشار زیاد برای داشتن فروش،حفظ و نگه­داری جریان نقدی لازم در حالی که به کارکنان شایستگی­ های مورد نظرتان را آموزش می­دهید و ارزیابی فروشندگان توانا نه تنها می­تواند یک برنامه شکست باشد بلکه در صورت درست انجام نشدن آن میتواند منجر به نابودی کامل شود در حالی که با خرید کسب و کار های موجود(خرید بیزینس های موجود) به جای راه اندازی یک کسب و کار شما استرس خود را به راحتی کاهش می­ دهید.

نام آشنا بودن کسب و کار آماده یا بیزینس فعال :

از دیگر مزایای خرید یک کسب و کار نو(بیزینس نو)می باشد که مجبور به متقاعد کردن مشتریان برای امتحان کردن برند آن­ها است.

زیرساخت­ های کسب و کار آماده یا بیزینس فعال :

در مقایسه با کسب و کارهای جدید،که نیاز به زمان و هزینه­ های زیادی برای تشکیل شاکله ی اصلی عملکرد خود دارند یک کسب و کار موجود شاکله ی اصلی خود را تشکیل داده و محیا و آماده ی ارائه شدن است. یکی از مهم ترین ویژگی ­ها و برتری های کسب و کارهای موجود مکان آن­ها می­ باشد که در یک منطقه پررونق و یا مرکز خرید مشهور می­ باشد که خود از عوامل اصلی موفقیت در کسب و کار است.

علاوه بر این­ ها یک کسب و کار آماده واجبات اجرائی شدن یک کسب و کار از ابزار و تجهیزات تا اسباب و اثاثه لازم برای تولید وارائه خدمت را دارا می ­باشد.همچنین آن ها تا حدودی شبکه های اینترنتی موجود از وبسایت تا شبکه ­های اجتماعی و دنبال­ کنندگان رسانه ­های اجتماعی و پیشنهادات و نظرات مردمی خود را راه­ اندازی و توسعه داده­ اند.

کارکنان آموزش دیده و فروشندگان مشخص:

کارکنان آموزش­ دیده و تشکل فروشندگان به شما کمک خواهند کرد که کسب و کار خود را پیش ببرید. مردم و رقبا با صنعت و کسب و کار شما آشنا هستند و این امر به ذخیره زمان و پول شما کمک زیادی خواهد کرد.

عموماً کارکنان یک کسب و کار دید بسیار خوبی نسبت به سیستم و فرآیندهای کسب و کار شما دارند که در اداره ­ی راحت تر امور به شما کمک شایانی خواهد کرد. فروشندگان موجود باعث می­شوند شما با چرخه­ ی کسب وکار و مشکلات موجود در حریان تولید محصول و فرایندهای کاری آشنا باشید و توقف­ های موجود در راه فرآیندها را کاهش خواهند داد.

وقتی شما زمان کمتری برای استخدام کارکنان، آموزش و پرورش کارکنان و فروشندگان خود می گذارید زمان بیشتری خواهید داشت تا به بهبود و توسعه مابقی قسمت­ های کسب و کار تـأسیس شده ­ی خود بپردازید. کسب و کارهای نو نیاز به صرف هزینه بدون بازگشت سرمایه در کوتاه مدت خواهند داشت و در ابتدا هیچ مشتری ندارند و با صرف زمان و هزینه باید جریان مشتری مناسبی برای آن­ها به وجود آورد.

نکته: بدون شک مزایای خرید کسب و کار فعال بسیار بیشتر از یک کسب و کار نو خواهد بود اما بدون در نظر گرفتن و بررسی دقیق نکات زیر ممکن است شکست های سختی را متحمل شوید:

 • دلیل واگذاری بیزینس را در نظر بگیرید
 • جوانب مالی درآمد و هزینه ها را بررسی کنید.
 • از ارزش گذاری درست کسب و کار مطمئن شوید
 • به مسائل حقوقی مسلط باشید
 • تخصص و علاقه خود را در نظر بگیرید

برای بدست آوردن اطلاعات کاملتر ازنکاتی که مبیایست در خرید یک بیزینس آماده مد نظر داشته باشید، بر روی این نوشته کلیک کنید.

به شما توصیه می کنیم که با موسسه مهاجرتی ما تماس داشته و با کارشناسان مالی و حقوقی مان مشورت نمایید. به خصوص در صورتی که قصد اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری را دارید یا در نظر دارید از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام به راه اندازی کار نمایید اطلاعات لازم و ضروری را در این زمینه به دست آورید.

دکمه بازگشت به بالا